Sosyal Medya

TBL Ekibi SamsunSpor’dan Oyuncusu Recep Solak’a Skandal Yaklaşım

Aslında çoğu kez dile gelen, özellikle alt liglerdeki takımlarda mücadele eden basketbolcuların çektiği bu tarz problemler ilk değil. Basketbolcu yetiştiremiyoruz diye tartışırken sorunu hep genç basketbolcularda arıyoruz halbuki sorun hep yetersiz yöneticilerde. Samsunspor burada bir örnek oldu fakat bu sadece orada değil ülke genelinde sürekli yapılan bir vicdansızlık.
Basketbol federasyonu basketbolcuların haklarını korumaktan aciz. Samsunspor’un oyuncusu Recep Solak’tan gelen mektubu aynen paylaşıyoruz.
Kaynak: basketfaul.com

“20.09.2019 Cuma tarihinde akşam saat 17.00 da yaptığımız antrenmanda, takım arkadaşımla girdiğim mücadelede sağ dizim hem dışarı hem içeri döndü ve bu pozisyonda sakatlık yaşadım. Ertesi gün 21.09.2019 Cumartesi tarihinde Samsunspor Basketbol Kulübünün anlaşmalı hastanesi Medicalpark’da MR’a girdim.

Samsunspor basketbol kulübü 23.09.2019 Pazartesi tarihinde beni İstanbul Bahçelievler’deki Medicalpark Hastanesine kontrole gönderdi. Fakat o hastanedeki yetkililer Samsunspor ile anlaşmalarının olmadığını ve orada ameliyat olamayacağımı söylediler, muayene ücretini de benden tahsil ettiler. 24.09.2019’da Samsun’a geri döndüm.

25.09.2019 Çarşamba tarihinde kulübümüzün Fizyoterapisti Abdurrahman Duran ile birlikte saat 15.00 da Samsun Medicalpark Hastanesine gittik ve doktor Murat Bölükbaşı ile süreç hakkında konuşup 27.09.2019 Cuma günü saat 11.00’a ameliyat için randevu ayarladık.

Fakat ben sözleşmemi fesih etmek istemediğim için kulüp Medicalpark hastanesi ile görüşüp 27.09.2019 tarihindeki ameliyatımı gerçekleşmesini engelledi. Bu süre içinde mental olarak çok zorluk yaşadım. Kulüp, menajerim ile görüşmeler gerçekleştirdikten sonra ameliyatımı tekrardan yaptırmak için bana bilgilendirme sağladı ve benim ameliyatımı 07.10.2019 tarihinde gerçekleştirdiler.

Ameliyattan sonra kulüp antrenörü Gökhan taştimur hariç bütün takım ziyaretime geldi.

15.10.2019 tarihinde tüm kulüp oyuncuları ve çalışanlarına maaşları verildi. Maaş verilmeyen kişi sadece bendim. Bu durumun üstüne kulüple görüşüp nedenini sordum ve bana “Kulübün aldığı bir karar senin maaşın yatmayacakmış” diye söylenildi.

Bu süreç içinde fesihname için sürekli kulübün cüzi miktarı kabul etmem için bana baskı yapıldı ve hala yapılmaktadır.

Ameliyatımdan sonraki fizik tedavi sürecimde (devam etmekte), her gün hastaneye sadece kendim gidip geliyorum, her şeyimi kendim halletmeye çalışıyorum, kulüple alakalı kimse benimle ilgilenmedi. Bu durum beni hem maddi hem manevi olarak çok zorluyor. Hukuki anlamda elimizden geleni yapmaya tabii ki çalışacağız fakat takımın antrenmanında sakatlanmış bir oyuncuya antrenörün ve yöneticilerin yaklaşımı beni ve ailemi çok üzdü. Bizim oyuncular olarak sakatlanma hakkımız yok ise, kötü günümüzde takımımız, antrenörümüz yanımızda değil ise, pamuk ipliğine bağlı yaşıyor ve çalışıyoruz demektir. Benim başıma gelenlerin kimsenin başına gelmesini istemem ama herkesin de yaşananlardan örnek alması ve gerekiyorsa bunun için birlik olması gerektiğinde aşikar. Süreç nasıl ilerleyecek hep beraber göreceğiz, bu süreci bana destek olan insanlarla beraber atlatıp sağlıklı bir şekilde geri döneceğim inşallah.”

Click to comment

Yorum Yapın

Bülten Dili

Advertisement

More in TBL TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ

%d blogcu bunu beğendi: