Sosyal Medya

Fenerbahçe Beko’da Obradoviç’in Maç Sonu Açıklamaları

Fenerbahçe Beko’nun Resmi hesabından yapılan açıklama; Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Barcelona karşılaşmasının ardından Fenerbahçe Televizyonu’na değerlendirmelerde bulundu.

Koç Obradovic, “Bu sene sadece Final Four’a katılmak değil; EuroLeague’i kazanabileceği düşünülen favori bir takımla oynadık. Bu, kesinlikle sergilediğimiz tablonun izahı değil. Çok kötü oynadık. EuroLeague’den sonra hep aynı şeyleri konuşuyoruz. Motivasyondan bahsetmek istiyorum. Motivasyonunuz yoksa kötü reaksiyon gösteriyorsunuz ve her şey çok kötü oluyor. Bu akşam da çok fazla taraftarımız vardı. 7 yıl boyunca, burada olduğum sürece inanılmaz destek gösterdiler. Bunu oyuncularımızın ve hepimizin aklında tutması gerekiyor. Çok önemli bir şey çünkü bu insanlar bizim için her şeyi yapıyorlar. 6 yıl boyunca baştan sona kadar savaşan, her şeyi çok iyi anlayan ve irdeleyen bir takımdık. Şu an felaketiz. Reaksiyon yaratmamız gerekiyor. Nasıl olacak henüz bilmiyorum ama ben elimden geleni yapacağım. Fransa’daki maça takımı hazırlamaya çalışacağım. İstekli ve motivasyonu olan, savaşan bir takım maçı asla 16 faulle bitirmez. Kesinlikle savaşmadık. Zor bir süreçten geçiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kişisel görüşüm; koç Obradoviç’in bir kusuru yok. Takımın içinde oluşan derin bir kriz var ve bunu finansal durumlar başlattı. Fenerbahçe Beko 7 yıldır ilk kez tüm ayın biletlerini hafta hafta değil bir kerede satışa çıkartıyor. Bu durum para toplamaya çalışma çabası gibi görünüyor. Belki de takıma bir Koç sponsorluğu alıp, biraz para enjekte etmek gerekiyor. Bu takımı bu saatten sonra Başkan müdahalesi ve para toparlayabilir.

Click to comment

Yorum Yapın

Bülten Dili

Advertisement

More in TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

%d blogcu bunu beğendi: