Sosyal Medya

TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

Fenerbahçe Beko – Unics Kazan Maç Özeti

Fenerbahçe Beko – Unics Kazan Maç Özeti

İstanball Cup turnuvasında Fenerbahçe Beko evinde ağırladığı Unics Kazan’ı Henry’nin son saiye basketiyle 81-79 yenmeyi başardı.

Çekişmeli geçen maçta Fenerbahçe Beko parlak bir oyun sergilemedi ama bireysel olarak oyuncu kalitelerinin ne kadar yüksek olduğunu gösterdiler. Sezon başında oluşacak ilk problemin 1 numara pozisyonunda yaşanacağı net olarak görünüyor. De Colo’nun olduğu bir takımda PG oynamak çok zor çünkü topla çok fazla süre geçiriyor ve oyun kurmak için diğer oyunculara süre bırakmıyor.  Tofaş’tan iyi hatırladığımız Pierria Henry oyuna küsen alıngan bir oyuncu, umarım takım onu motive tutmayı başarır.

Marial Shayok bu senenin Pierre’i olabilir. Elleri çok aktif ve savunma hücum geçişlerinde iyi pozisyon alıyor. Ön alanda yapamadığı savunma katkısını özellikle de Anadolu Efes’e karşı koymanın tek yolu olan kısalara baskıyı yapabilecek bir oyuncu gibi gözüküyor.

Devin Booker ise hücum kalitesini hemen gösterdi ama savunmada çok parlak görünmüyor. Tek başına 5 oynarken rakip takımlar üzerine çalışabilir ama Vesely’le aynı anda daha iyi oynayacaktır.

Koç Djordjevic ilk yarıda üçer dörder oyuncu birden değiştirerek oyunu sürekli bozdu. Koça rağmen De Colo maçın sonunu ele aldı ve kazandı.

Zor bir sezon bekliyor taraftarları. Bu sezon başarı gelecekse De Colo ve Vesely’nin geçen sene Kokoshov benchte yokken edindiği alışkanlıkla gelecek gibi görünüyor.

Maçtaki skor dağılımımız: De Colo 23, Booker 15, Barthel 8, Henry 8, Shayok 6, Vesely 6, Polonara 5, Biberovic 3, Pierre 3, Melih 2, İsmet 2.

Click to comment

Yorum Yapın

Bülten Dili

Advertisement

More in TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

%d blogcu bunu beğendi: