Sosyal Medya

TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

Euroleague’de Sezonun Başlamasına 19 Gün Kala Fenerbahçe Beko’yla Takım Analizlerimize Başlıyoruz

Euroleague’de Sezonun Başlamasına 19 Gün Kala Fenerbahçe Beko’yla Takım Analizlerimize Başlıyoruz

2021-2022 Euroleague sezonu 19 gün sonra başlıyor ve her gün bir takım hakkında analizler sunmaya başlıyoruz. İlk olarak ligde 19 numaralı formayı giyen en iyi oyuncu olan Nando De Colo’nun takımı Fenerbahçe Beko’yla başlıyoruz.

Fenerbahçe Beko transfer sezonuna çok hızlı başladı çünkü Nba’den gelen ve önümüzdeki yılların Obradoviç’i olarak anılan Kokoshov’un etkisiyle istedikleri oyuncuları takımda tutarken iyi oyuncuları da kolayca ikna edebildi. Öncelikli olarak De Colo ve Pierre kadroda tutuldu, Devin Booker, Pierria Henry, Marial Shayok ve Achile Polonaro kadroya eklendi. Yerli tarafta ise İsmet Akpınar, Metecan Birsen ve Şehmuz Hazer kadroya eklendi. Kokoshov’un aklındaki kadro kurulduktan sonra Avrupa’da inanılması zor bir şey oldu ve Kokoshov Dallas Teknik kadrosuna transfer oldu. Kokoshov’un sezon sonunda 15/17 istatistiği olmasa zaten kovulacaktı ve Obradovic ikna edilecekti belki ama verdiği umut Fenerbahçe yönetiminin elini kolunu bağladı. Temmuzun son haftası piyasada koç arayan Fenerbahçe Beko, geçen sezon  Bologna’dan kovulan ama oyuncuların resti sonrası göreve geri gelen Sasa Djordjevic’le anlaştı.

PG : Pierria Henry, İsmet Akpınar , Bobby Dixon (durumu belirsiz)

SG: Nando De Colo, Marial Shayok , Melih Mahmutoğlu

SF: Marko Guduric, Dyshawn Pierre , Tarık Biberovic, Metecan Birsen

PF: Achile Polonara , Danilo Barthel

C  : Jan Vesely, Devin Booker, Ahmet Düverioğlu

Kadro yapısına bakıldığında PG ve PF pozisyonları transfer gerektiriyor ama yönetim koçtan emin olmadan transfer yapar mı işte onu bilemiyorum. Bu kadroya Ersan İlyasova ya da Jonas Jerebko eklense ve iyi bir koç performansı görsek Final Four cepte derdim ama sezonun ilk yarısını görmeden tahminde bulunmak zor görünüyor.

Sezon sonu tahminim: Ligi ilk 8 de bitirir ama final four zor görünüyor.

 

 

Click to comment

Yorum Yapın

Bülten Dili

Advertisement

More in TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

%d blogcu bunu beğendi: