Sosyal Medya

TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

Beşiktaş’lı Şehmus Hazer Fenerbahçe Beko’ya Transfer Oldu

Beşiktaş’lı Şehmus Hazer Fenerbahçe Beko’ya Transfer Oldu

Fenerbahçe Beko’nun transferi için çok uğraştığı ama Beşiktaş’ın yüksek bonservis için direttiği Şehmus Hazer transferi sonunda gerçekleşti.

Euroleague için çok sağlam bir kadro kuran Fenerbahçe Beko’nun yerli rotasyonu çok zayıftı. Obradoviç döneminden beri yetenekli yerli oyuncu alamayan Fenerbahçe Beko ilk kez potansiyeli Nba olan ve Avrupa’yı domine edebilecek bir oyuncu transfer etti. Şehmus’un gelişimini görmek keyif verecek. Şehmus’un geçmiş dönem performansı ise şöyle;

2019-20 sezonunda ise Teksüt Bandırma ile yine BSL ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde boy gösteren Şehmus, performansını önemli ölçüde arttırdı. Ligimizde 7.4 sayı, 2.4 ribaund, 1.8 asist ortalamaları yakayalan başarılı sporcumuz, Şampiyonlar Ligi’nde ise 9.9 sayı, 2.3 ribaund, 2.2 asist ve 1.5 top çalma istatistikleriyle oynadı.
2020 yazında Bandırma Banvit’in kapanmasıyla 2020-21 sezonunda Beşiktaş’a transfer olan Şehmus, ligimizde maç başına 14.9 sayı, 3.8 ribaund, 4.1 asist ve 1.4 top çalma istatistikleri yakaladı. Başarılı oyuncu, FIBA Europe Cup’ta ise 14.0 sayı, 2.3 ribaund ve 4.3 asist ortalamalarıyla oynadı.

Son olarak 2021 yazında NBA Yaz Ligi’nde Cleveland organizasyonu ile forma şansı buldu. Üç maçta süre alan Şehmus, 5.0 sayı, 1.3 ribaund, 1.0 asist istatistikleri tutturdu.

Koç Djordjevic: “Şehmus Hazer’i de tanıyorum, onu izledim. Oyun şeklini çok beğeniyorum. Çok fazla katkısı olacağını düşünüyorum. Ama oyun kuruculuğunun gelişmesini istiyorum. Bütün çalıştırdığım takımlarda oyuncuları geliştirdim. Burada da bunu yapmak istiyorum.” diyerek ona kapıları çoktan açtı.

Şehmus Hazer’e Fenerbahçe Beko kariyerinde başarılar diliyoruz.

Click to comment

Yorum Yapın

Bülten Dili

Advertisement

More in TURKISH AIRLINES EUROLEAGUE

%d blogcu bunu beğendi: